Powrót do: Artykuły BHP
Budowa domu drewnianego, a bezpieczeństwo z użyciem artykułow BHP
Postawienie i zaprojektowanie domu drewnianego nie jest, wbrew pozorom, skomplikowane ani czasochłonne. Co więcej, trwa zdecydowanie krócej niż budowa domu tradycyjnego, która wymaga wielu prac mokrych. Dzięki temu można zamieszkać we własnych czterech ścianach nawet w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia prac budowlanych.
Fundament domu z bali
Najbardziej pracochłonnym elementem domów drewnianych są fundamenty, które najczęściej wykonuje się w formie murowanej. Wymagają one odpowiedniej pogody, gdyż mokre elementy potrzebują wyschnąć, dopiero później przystępuje się do kolejnych prac. Jednak, gdy fundamenty są już gotowe, pozostałe elementy domu drewnianego można montować bez względu na pogodę. Wszystko przebiega szybko i sprawnie, gdyż nie trzeba robić żadnych przerw technologicznych, związanych na przykład z wiązaniem cegieł czy wysychaniem tynku. Dzięki temu można ograniczyć nie tylko czas trwania prac budowlanych, ale też koszty poniesione na ekipę budowlaną.
Zalety domu z bali
Dom drewniany można bez problemu stawiać nawet w zimie, jeśli temperatura na to pozwala. Odpowiednio przygotowane i zaimpregnowane drewno jest bowiem odporne na czynniki atmosferyczne. Dużą zaletą domów drewnianych jest też łatwość ich przebudowywania czy rozbudowy. Nie ma problemu z przestawieniem ścian i zmianą aranżacji wnętrza, można też bez większego nakładu pracy dobudować taras czy schody prowadzące do ogrodu. Efektowne drewno sprawi, że całość będzie prezentować się ciekawie i niepowtarzalnie, a cała konstrukcja będzie przyciągać spojrzenia.
Bezpieczeństwo podczas budowy domu
Przy tworzeniu, rozbudowie domów z bali warto jednak zadbać o odpowiednie zabezpieczenia podczas pracy. Praca z drewnem wymaga odpowiedniej odzieży ochronnej jak np. - obuwia roboczego, rękawic roboczych, okularów, które ochronią nasze oczy. Ale również kombinezon czy kask jest mile widziany dla naszego bezpieczeństwa. Dzięki temu cała budowa domu z drewna przebiegnie zgodnie z projektem i z zasadami bezpieczeństwa BHP.
Źródła i inspiracja: www.teza.com.pl
KOMENTARZE:
Brak komentarzy