Powrót do: Artykuły BHP

Masz stajnie i konie? Potrzebujesz artykułów BHP


Jak wiadomo konie są to wymagające zwierzęta. Im więcej czasu poświęcamy na ich odżywianie i pielęgnację tym koń wygląda i zachowuje się lepiej. Można to robić samemu - np. stosując dobrej jakości owies.

czym_zywic_konia

Jak dbać o konia

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez konie pasz jest owies. Ziarno to zawiera mnóstwo składników odżywczych i cennych substancji, których nie powinno zabraknąć w końskiej diecie. Dorosły koń potrzebuje średnio około 6-7 kg owsa dziennie, ilość tę należy podzielić na trzy równe porcje.

Żywienie konia

Ziarno najczęściej podawane jest w całości, konie nie mają problemu z jego żuciem i późniejszym trawieniem. Jedynie źrebiętom bądź koniom w podeszłym wieku należy podawać ziarno owsa gniecione lub śrutowane, które będzie łatwiejsze do spożycia. Aby ziarno owsa nie spowodowało problemów żołądkowych, należy je podawać dopiero po około miesiącu po zbiorze. Świeże ziarno może być bowiem zbyt ciężkostrawne i żywienie konia nie będzie idealne.

Pisząc już o żywieniu koni ja wolę korzystać z porad specjalisty od żywienia koni - Optifeed.

Przechodząc do artykułów BHP niezbędnych do odpowiedniego zajmowania się konia to na pewno ze swojej strony mogę polecić:

  • fartuch roboczy - chroni nas przed zabrudzeniami, zniszczeniem odzieży,
  • rękawice robocze - dzięki nim bez problemu wykonasz wszystkie czynności nie narażając swoich rąk na zabrudzenia i skaleczenia,
  • obuwie robocze - dla wygody i bezpieczeństwa.

W zasadzie te 3 rzeczy pozwolą Ci w pełni cieszyć się koniem, który na pewno odda Ci to co najlepsze jeśli będziesz o niego odpowiednio dbał!
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.