Powrót do: Świat biznesu

Męskie sprawy - Antykoncepcja dla mężczyzn


Choć do niedawna panowie jeśli chodzi o antykoncepcję nie mieli zbyt dużego wyboru, w ostatnim czasie znacznie zwiększyła się liczba metod antykoncepcyjnych dla mężczyzn. Przed nieplanowaną ciążą mogą chronić nie tylko prezerwatywy, ale również szczepionki, zastrzyki czy środki hormonalne.

Antykoncepcja dla mężczyzn

Choć prezerwatywa jest uważana za skuteczną metodę antykoncepcji, nie każdy może lub lubi ją stosować. Jest pewna grupa panów, którzy mają uczulenie na lateks oraz inne materiały, z jakich wykonywane są prezerwatywy. Istnieje również spore ryzyko, że prezerwatywa zsunie się bądź pęknie, co sprawi, że ochrona przed ciążą będzie taka sama, jakby w ogóle się jej nie zastosowało. Są również panowie, którzy po prostu nie lubią współżycia w prezerwatywach.

Dla tych wszystkich grup mężczyzn powstają w ostatnich latach nowe metody antykoncepcji, dzięki którym można mieć pewność, że nie dojdzie do zapłodnienia bez konieczności używania prezerwatyw.

Popularność antykoncepcji

Antykoncepcja dla mężczyzn nie cieszy się na razie wśród panów zbyt dużą popularnością, choć z roku na rok rośnie liczba mężczyzn, dających się przekonać do szczepionek czy zastrzyków hormonalnych.

Większość tych preparatów (lista na https://tomipomaga.pl/artykul/zdrowie) wyłącza czasowo płodność, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej sprawności seksualnej. Wiele metod antykoncepcyjnych dla mężczyzn nadal jest na etapie badań czy testów, gdyż opracowanie skutecznej metody dla panów jest o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku kobiet.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.