Powrót do: Świat biznesu

Masaż


Masaż to rodzaj zabiegu terapeutycznego stosujący bodźce mechaniczne stymulujące mięśnie pacjenta. Takim bodźcem mogą być dłonie fizjoterapeuty jak i specjalnie to tego wykorzystywana maszyna, min. maszyny do elektroterapii, magnetoterapii czy laseroterapii.

Jakie są rodzaje masażu?

Podstawowymi rodzajami masażu jest masaż klasyczny, relaksacyjny oraz segmetarny.
Masaż klasyczny
- jako najpopularniejszy z masaży może przyjmować formy zabiegu leczniczego, pobudzającego, relaksacyjnego itd. Masaż ten ma na celu usprawnienie psychofizycznego stanu pacjenta. Znajduje on zastosowanie w zwalczaniu dolegliwości związanych z chorobami z dziedzin ortopedii. pediatrii, neurologii, a także chorób internistycznych oraz ginekologii. Masaż niweluje ból, regeneruje mięśnie, zwiększa ich elastyczność i reguluje napięcie, dynamizuje przemianę materii, zmniejsza tkankę tłuszczową oraz poprawia przepływ krwi. 

Masaż klasyczny wykonywany jest z użyciem oliwki, maści leczniczej, talku lub kremu do masażu, czyli środków ułatwiających sam zabieg. Stosuje się techniki rozcierania, wyciskania, głaskania, oklepywania czy przesuwania. W trakcie masażu ciało odpręża się, a mięśnie rozluźniają, za czym idzie rozluźnienie miejsc bolesnych czy napiętych. Regularny masaż polepsza samopoczucie i zmniejsza bolesne napięcia w okolicach karku, pleców czy barków. Masowanie również poprawia stan skóry dotleniając ją i poprawiając jej ukrwienie.

Masaż relaksacyjny - celem tego masażu, jak wskazuje nazwa, jest relaksacja zarówno organizmu jak i umysłu. Gdy ciało znajduje się w takim stanie relaksu redukuje się napięcie mięśniowo - nerwowe i poziom stresu oraz uzyskuje się poczucie pełnego odprężenia. Masaż relaksacyjny przeciwdziała więc stanom zmęczenia i fizycznego i umysłowego.

Zabieg wykonywany powoli i płynnie, stopniowo zwiększając nacisk, technikami podobnymi do klasycznego. Również jak masaż klasyczny niweluje ból, poprawia metabolizm i usprawnia przepływ krwi i limfy.

Masaż segmetarny - jest zabiegiem fizykalnym. Składa się z szeregu chwytów i rękoczynów usuwających zmiany odruchowe. Jako masaż diagnostyczny znajduje zastosowanie w kuracji narządów wewnętrznych. Jest uzupełnieniem masażu klasycznego i obejmuje jego wskazania poszerzone jednak o schorzenia narządów wewnętrznych. 

Techniki masażu

Istnieje o wiele więcej rodzai i technik masażu poprawiających samopoczucie i przynoszących ogromne korzyści. Jednak wybranie idealnej sobie techniki warte jest konsultacji z terapeutą bądź lekarzem.

Studio Twojego Zdrowia to miejsce w którym możesz spróbować różnych rodzaji masażu.  
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.