Powrót do: Materiały budowlane

Płyty z ażuru - BHP na placu budowy


Wiele osób, które są właścicielami domów, zmaga się z problemem jak urządzić podjazd. Można oczywiście taki podjazd wybrukować za pomocą kostki betonowej lub granitowej, jednakże jest to rozwiązanie dość drogie. Ponadto betonowe kostki są dość kruche i jeśli ktoś przewiduje, że na podjazd będą od czasu do czasu przyjeżdżały ciężkie pojazdy wówczas te rozwiązanie odpada.

Solidne płyty ażurowe wpływają również na nasze bezpieczeństwo na placu budowy oraz w domu. Dbają o stabilność oraz umacniają grunt ażeby nie stała się nam ani naszemu pojazdowi krzywda. BHP zarówno w domu przy budowaniu podjazdu oraz na placu budowy jest niezwykle ważne.

Na szczęście jest rozwiązanie tańsze i dość solidne – ażurowe płyty betonowe. Betonowe płyty ażurowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Nie tylko nadają się na wykonanie podjazdu, czy nawet zbudowanie drogi dojazdowej, ale również mogą znaleźć zastosowanie w ogrodzie. Ich podstawową zaletą jest ich budowa. Dzięki otworom, – czyli ażurowi do gruntu będzie mogła swobodnie spływać woda. Dlatego też chętnie są używane, jako wzmocnienia do skarp.

Mimo tego, że są wykonane z betonu, to znajdują również zastosowania w licznych bajecznych aranżacjach. Nawierzchnia wykonana z płyt ażurowych jest biologicznie czynna. Dzięki przepływającej swobodnie przez otwory wodzie, nie ograniczają wzrostu roślin. Dzięki czemu podjazd, czy taras wykonany z płyt ażurowych może się wręcz genialnie prezentować, gdy jest pokryty trawą. To, dlatego między innymi ten rodzaj płyt betonowych znajdują tak wielu zwolenników.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.