Powrót do: Materiały budowlane

Płyty z ażuru - BHP na placu budowy


Wiele osób, które są właścicielami domów, zmaga się z problemem jak urządzić podjazd. Można oczywiście taki podjazd wybrukować za pomocą kostki betonowej lub granitowej, jednakże jest to rozwiązanie dość drogie. Ponadto betonowe kostki są dość kruche i jeśli ktoś przewiduje, że na podjazd będą od czasu do czasu przyjeżdżały ciężkie pojazdy wówczas te rozwiązanie odpada.

Solidne płyty ażurowe

Solidne płyty ażurowe wpływają również na nasze bezpieczeństwo na placu budowy oraz w domu. Dbają o stabilność oraz umacniają grunt ażeby nie stała się nam ani naszemu pojazdowi krzywda. BHP zarówno w domu przy budowaniu podjazdu oraz na placu budowy jest niezwykle ważne.

Na szczęście jest rozwiązanie tańsze i dość solidne – ażurowe płyty betonowe. Betonowe płyty ażurowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Nie tylko nadają się na wykonanie podjazdu, czy nawet zbudowanie drogi dojazdowej, ale również mogą znaleźć zastosowanie w ogrodzie. Ich podstawową zaletą jest ich budowa. Dzięki otworom, – czyli ażurowi do gruntu będzie mogła swobodnie spływać woda. Dlatego też chętnie są używane, jako wzmocnienia do skarp.

Zastosowanie płyt ażurowych w aranżacjach

Mimo tego, że są wykonane z betonu, to znajdują również zastosowania w licznych bajecznych aranżacjach. Nawierzchnia wykonana z płyt ażurowych jest biologicznie czynna. Dzięki przepływającej swobodnie przez otwory wodzie, nie ograniczają wzrostu roślin. Dzięki czemu podjazd, czy taras wykonany z płyt ażurowych może się wręcz genialnie prezentować, gdy jest pokryty trawą. To, dlatego między innymi ten rodzaj płyt betonowych znajdują tak wielu zwolenników.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.