Powrót do: Artykuły BHP

Odkurzacz wodny przemysłowy przydatny w każdej firmie


Na początek kilka słów wstępu czym właściwie jest odkurzacz przemysłowy wodny. Otóż jest to specjalistyczne urządzenie, stosowane w zakładach produkcyjnych oraz podczas robót remontowych czy budowlanych. Odkurzacz przemysłowy wodny  poradzi sobie z zanieczyszczeniami, którym nie da rady zwykły odkurzacz. Aczkolwiek jego zasada działania w sumie nie różni się od działania zwykłego odkurzacza.

Jakie są rodzaje odkurzaczy przemysłowych.

Odkurzacze dzielimy ze względu na to jakiego rodzaju zanieczyszczenia mogą usuwać. Nie każdy bowiem odkurzacz przemysłowy wodny będzie się nadawał do ich poszczególnych rodzajów. W związku z tym wyróżniamy:

  1. Odkurzacze klasy L, które służą do usuwania pyłów. Świetnie nadają się do sprzątania po pracach stolarskich lub obróbce tworzyw sztucznych. Radzą sobie również z kruszywem niewielkich rozmiarów.
  2. Odkurzacze przemysłowe wodne klasy M służą głównie do usuwania pyłów i kruszywa, a także odpadów z gipsu czy farb.
  3. Najwyższej klasy odkurzacz przemysłowy wodny to odkurzacz H. Tego typu odkurzaczy wykorzystuje się, gdy usunąć trzeba azbest, pleśń, kadm czy ołów. Posiadają one dobrej jakości filtry, które skutecznie zneutralizują tego typu zagrożenia.

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz przemysłowy wodny?

Jest kilka parametrów, które są ważne kiedy wybieramy odkurzacz przemysłowy z filtrem wodnym. Najważniejszym z nich jest jego moc. Im jest ona wyższa, tym wyższa moc ssania. Rekomendowana moc do typowych zastosowań powinna wynosić pomiędzy 1200 a 1600 watt. Odpowiednio długi kabel zasilający znacząco ułatwi prace chociażby na budowach, pozwoli również uniknąć konieczności częstego przepinania się między gniazdkami.  Dobry wodny odkurzacz przemysłowy  powinien być trwały. Najlepiej aby został on wykonany z materiałów odpornych na zanieczyszczenie. Przydadzą się również różnego rodzaju akcesoria dodatkowe.

Zobacz odkurzacz wodny przemysłowy na stronie  https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/odkurzacz-wodny-przemyslowy-38.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.