Powrót do: Artykuły BHP

Jaka powinna być szafka pracownicza bhp


W większości zakładów pracy potrzebne są specjalne szafki, w których pracownicy mogą przechowywać swoje rzeczy. Jest to związane z konkretnymi przepisami panującymi na naszym rynku. Na rynku firm, które w swojej ofercie mają takie produkty jak szafka pracownicza BHP jest bardzo dużo. Niektóre firmy pozwalają nawet na zakup produktów w pełni personalizowanych, chodzi o kolor wielkość i inne najważniejsze cechy. Poniżej pokazujemy, na jakie kwestie należy, zwracać uwagę wybierając konkretne rozwiązanie.

Szafka pracownicza BHP - najważniejsze cechy

Najczęściej tego rodzaju produkty BHP posiadają w swoim wnętrzu 2 oddzielne szafki, ale na rynku istnieją także modele zawierające 4 szafki. W tym przypadku najważniejszą cechą jest odpowiednia wygoda pracowników. Jeżeli w firmie dysponujemy odpowiednią przestrzenią, to warto zdecydować się na szafki o większych rozmiarach, ponieważ wówczas zapewnimy swoim pracownikom odpowiedni poziom komfortu. Jeśli natomiast dysponuje się mniejszą ilością miejsca, to warto zastanowić się nad wyborem szafek w kształcie L.

Oczywiście każda szafka pracownicza BHP (https://abes.com.pl/index.php?cPath=209_210  - zobacz na) , którą się zakupi, powinna być wykonana z odpowiednich materiałów. Najczęstszym wyborem są szafki wykonane z metalu, czyli ocynkowanej i pomalowanej blachy. Dzięki zastosowaniu tej technologii szafki te doskonale sprawdzą się w miejscach, w których panują trudne warunki atmosferyczne, głównie wilgoć.
Niektóre szafki dostępne na rynku posiadają wykończenia z płyt MDF, zwykle z tego materiału wykonane są fronty szafek. W zależności od konkretnych oczekiwań trzeba zwrócić uwagę, także na to co znajduje się w szafkach. Standardowo szafki BHP mają wbudowane drążki i haczyki na ubrania, jednak w zależności od oczekiwań na rynku można znaleźć inne rozwiązania.

Którą szafkę pracownicza bhp wybrać?

Zanim kupi się konkretną szafkę, trzeba zapoznać się z materiałem, z jakiego jest wykonana, jej rozmiarami oraz tym jak zbudowany jest środek szafki. Wszystkie te cechy będą miały wpływ na komfort korzystania z konkretnej szafki. Pracownicza szafka BHP powinna być bowiem przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.