Powrót do: Świat biznesu

Kto zorganizuje import towarów z Chin do Polski


W dzisiejszych czasach sprzedaż internetowa nie stanowi praktycznie dla każdego z nas żadnego problemu. Z braku czasu na chodzenie po sklepach i szukanie odpowiednich towarów poniekąd jesteśmy zmuszeni do robienia zakupów internetowych.

Kiedy kontrolować towar importowany z Chin


Z tego powodu wiele firm, które posiadało swoje sklepy stacjonarne poszerza swoją sprzedaż poprzez Internet i systemy aukcyjne. Jak twierdzą właściciele tego typu sklepów ich sprzedaż wzrosła o ponad sześćdziesiąt procent i z miesiąca na miesiąc przybywa im nowych klientów. Jedynym mankamentem o jakim mówią jest szczegółowa kontrola towaru, która musi być przeprowadzona gruntownie przed wysyłką. Jeśli decydujemy się na import towarów z Chin do Polski to warto zastanowić się, czy takich czynności nie zlecać już w kraju producenta. W sklepie stacjonarnym nie ma tego typu problemów, ponieważ klienci sami poniekąd przeprowadzają kontrolę i decydują czy chcą nabyć produkt czy też nie. W sklepie internetowym kontrola  musi zostać przeprowadzona przez osobę zajmującą się wysyłką, ponieważ ewentualne zwroty i reklamacje generują dodatkowe koszty.

Import towarów z Chin - kontrola


Jak już wspomniano można jednak zastosować inne rozwiązanie. Wiele firm  handlujących towarami z Azji zleca kontrolę towaru u producenta. Wtedy możemy mieć pewność, że wszystkie sztuki są odpowiednie jakościowo, a braki zostały odrzucone i nie trafiły do sprzedaży. Jedna z firm zajmujących się tym procesem oraz świadczącą kompleksowy import towarów z Chin: Izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski. Zajmuje się ona nie tylko kontrolowaniem jakości towaru z krajów azjatyckich, ale także kompleksową organizacją importu.

Dlaczego warto kontrolować


Tak więc kontrola towaru zamówionego przez klienta w sklepie internetowym musi zostać przeprowadzona bardzo szczegółowo. Albo robi się to u producenta, albo dopiero w kraju. Jest to opłacalne dla przedsiębiorstw, ponieważ mimo szczegółowej kontroli, która często jest czasochłonna można powiedzieć, że jest niezbędna. Chyba nikt z nas nie lubi procesu reklamacji i zwrotów towaru. Dotyczy to zarówno kupujących jak i sprzedawców. Wielu z nas jeżeli raz nie otrzyma towaru, który nie spełnia jego oczekiwań i musi go reklamować nie kupi nic w tym samym sklepie internetowym. Wiedzą o tym sprzedawcy i z roku na rok reklamacje towarów zdarzają się coraz rzadziej o czym mówią statystyki badające opinie klientów. Jest to zasługa przede wszystkim sprzedawców, którzy dbają o kontrolę towarów wysyłanych do klientów. Warto o tym pamiętać także, a może szczególnie, kiedy w grę wchodzi import towarów z Chin do Polski.


KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.