Powrót do: Świat biznesu

Płytki z kamienia i narzędzia do ich produkcji


Każdy zakład prowadzący swoją działalność w branży kamieniarskiej wie co to są narzędzia diamentowe i do czego służą. Każdy kto produkuje kamienne wyroby, jak na przykład płytki z kamienia, czy płyty na taras zna też pewnie takie narzędzie jak frez. Jest to najkrócej mówiąc narzędzie służące do szlifowania granitu, marmuru, piaskowca i innych rodzajów kamienia. Frezy diamentowe dzielą się według kilku kryteriów. Pierwszym z nich jest sposób użycia.

Jak szlifujemy płytki z kamienia

Wyróżniamy:

  • frezy do pracy na mokro,
  • frezy do pracy na sucho.

Najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane są te do pracy na mokro. Zakłady produkujące wyroby z kamienia płaskie, jak na przykład mozaika, płytki granitowe, płytki z marmuru, czy płyty na taras itp. raczej powinny wybrać te na mokro. Są one tańsze i bardziej powszechne niż te na sucho. Większość producentów produkuje te do pracy z wodą. Odbiorca ma szeroki wybór jakościowy i cenowy.

Granulacja diamentu

Frezy diamentowe występują w wielu granulacjach, w zależności od tego jak mocno mają „zdzierać” obrabiany materiał. I tak granulacja 00 występuje w narzędziach, które mają w znacznym stopniu usuwać szlifowany materiał. Dlatego też frezy o tej granulacji nazywa się potocznie zdzierami. Ściernice o granulacjach wyższych, na przykład 2 mają nasz kamień wyszlifować, wygładzić. Ma to duże znaczenie w przypadku produktów z kamienia jak mozaikapłytki, które są idealnie gładkie. Najprościej zobrazować to na przykładzie papieru ściernego. Im wyższa liczba, tym drobniejsze ziarno (w naszym przypadku kawałki diamentu). Warto jednak wiedzieć, iż producenci różnie oznakowują swoje narzędzia. Warto więc przed zakupem dokładnie wytłumaczyć do czego będziemy go używać, aby dobrać odpowiedni do naszych oczekiwań produkt.

Kolejnym kryterium może być przeznaczenie narzędzi.

I tu wyróżniamy:

  • frezy tarczowe (służą do nacinania, robienia bruzd, rowków),
  • frezy okrągłe (do szlifowania płaskich powierzchni),
  • frezy rzeźbiarskie (z trzpieniem, o różnych kształtach)

Frezy diamentowe występują również w wielu średnicach i rozróżniają się sposobem mocowania lub wielkością otworu mocującego. Mogą być mocowane na tak zwaną szybkozłączkę lub na gwint M14. Dzięki temu możemy dobrać narzędzie do naszej maszyny. Widać więc, że ich wybór jest niezwykle szeroki i każdy znajdzie taki, który sprosta jego oczekiwaniom. Jest to produkt dość popularny, dlatego można znaleźć go w przystępnej cenie.

Zobacz wyroby z kamienia jak mozaika, płytki kamienne (z granitu, z marmuru),  kamień na taras, czy płyty i slaby w salonie kamienia: https://salonmarbella.pl/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.