Powrót do: Świat biznesu

Auto detailing coraz bardziej popularny


Czy wiesz, że używany samochód może wyglądać tak, jakby wyjechał prosto z salonu? Auto detailing to usługa, która zyskuje ostatnio w naszym kraju na coraz większej popularności. Co to takiego, czy w ogóle warto i ile kosztuje? Gdzie wykonać na Śląsku w miastach Katowice, Sosnowiec, Bielsko Biała? Zapraszamy do lektury.

Car detailing - na czym polega?

Auto detaliling lub car detailing jest dla samochodu odpowiednikiem tego, czym dla człowieka pobyt w salonie odnowy biologicznej. Zabieg ten polega na złożonej, kilkuetapowej pielęgnacji samochodu. Możemy skupić się tylko na wybranym elemencie lub całym samochodzie od kół po dach. Celem jest dokładne oczyszczenie, zakonserwowanie, renowacja i odpowiednie zabezpieczenie auta.

Stosuje się go zarówno w przypadku nowych, jak i używanych pojazdów. Car detailing możemy podzielić na zewnętrzny i wewnętrzny. Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku tego wewnętrznego skupiamy się na wnętrzu samochodu, a więc tapicerce, kokpicie i wszelkich trudno dostępnych miejscach. Z kolei auto detailing zewnętrzny obejmuje takie zabiegi jak: pozbycie się wszelkich brudów z zewnątrz, renowację lakieru, zabezpieczenie lakieru czy czyszczenie kół, felg i wszelkich elementów karoserii.

Auto detailing - jaki jest koszt?

Ceny są dość zróżnicowane i zależą od zakresu wykonanych prac. Ceny wahają się mniej więcej od 800 złotych do 1800 i więcej w przypadku wyboru opcji z pełną renowacją lakieru. Warto rozważyć pokrycie lakieru woskiem lub specjalną powłoką ceramiczną. Jest to jednak dodatkowy koszt około 250 złotych w przypadku pierwszej opcji, zaś powłoka ceramiczna to wydatek rzędu nawet 3 tysięcy złotych. Zabieg jak widać niestety do najtańszych nie należy, ale jeśli zależy nam na przywróceniu blasku naszemu autu, to jak najbardziej polecamy taką inwestycję.

Jeśli już zdecydujesz się na auto detailing, to pamiętaj, aby wybrać sprawdzoną i doświadczoną firmę. Źle przeprowadzony zabieg może bowiem spowodować przebarwienia, plamy czy nieodwracalne uszkodzenia konserwowanych powierzchni. Podaruj drugie życie swoim czterem kółkom!
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.