Powrót do: Artykuły BHP

Szafy metalowe w firmie


Aktualne przepisy dotyczące ochrony danych osobowych sprawiły, że coraz więcej przedsiębiorstw jest zainteresowanych kupnem szaf metalowych.

Co to są szafy metalowe? 

Szafy metalowe to nic innego jak szafy wykonane z różnego koloru metalu najczęściej zamykane na klucz. Doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach, w których zbiera się dane klienta indywidualnego i firmowego oraz przykłada się wagę do odpowiedniej ochrony danych tegoż klienta. 

Jak wyglądają szafy metalowe?

Szafa_metalowaSzafy metalowe  wyglądają jak zwykłe szafy z tym, że są wykonane z metalu. Mogą mieć różne kolory. Drzwi mogą być przesuwne lub otwierane w sposób tradycyjny. Ten pierwszy sposób jest dobry dla klientów, którym zależy na przestrzeni zajmowanej przez szafy metalowe, ponieważ szafa przesuwna zajmuje dużo mniej miejsca niż tradycyjna.

Szafa tradycyjna natomiast jest dobra dla klientów, którzy cenią wygodę i preferują bardziej widzieć wszystko, co mają w szafie od razu, a nie bawić się w przesuwanie drzwi przesuwnych za każdym razem. Zdjęcia szaf metalowych można zobaczyć na tej stronie internetowej: https://www.szafy-sejfy.pl/ , jeśli natomiast spodoba nam się jakiś model - możemy od razu go zakupić, także przez internet.

Dlaczego warto mieć szafy metalowe?

Od czasu, gdy zmieniły się przepisy dotyczące ochrony danych osobowych dla wielu firm posiadanie szafy metalowej stało się koniecznością. RODO, a dokładnie rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych wymusza na firmach różne zmiany i udoskonalenia.

Mam tu na myśli zarówno zmiany w obszarze cyfryzacji jak również przechowywania i niszczenia dokumentów papierowych zawierających dane osobowe. Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych nie wskazuje dokładnie w jaki sposób należy przechowywać dokumentację zawierającą dane osobowe.

Wskazuje jednak, że należy stosować odpowiednie zabezpieczenia, a więc szafy metalowe na klucz mogą być idealne do tego typu przechowywania. Szafy metalowe to świetny sposób na to, aby ze swojej szafy zrobić jeden wielki sejf.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.