Powrót do: Materiały budowlane

Jaki materac dla pracownika podczas prac budowlanych?


Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni jest materac. Materac do sypialni musi być przede wszystkim wygodny, a jego wybór zależy od wielu czynników, m.in. naszej wagi czy sposobu jak śpimy. Prawidłowy dobór materaca to bardzo ważna kwestia. Za jej poważne potraktowanie podziękuje nam przede wszystkim nasz kręgosłup.

Jak prawidłowo dobrać materac?

Materac do sypialni należy dobierać przede wszystkim na podstawie naszej masy ciała. Wyróżniamy trzy podstawowe stopnie twardości materaca H2, H3 oraz H4. Samo wrażenie twardości materaca jest natomiast bardzo subiektywne. Materac do sypialni dla osoby, która woli odczucie miękkości powinien należeć do grupy tzw. materaców wysokoelastycznych. Aby sprawdzić czy wybraliśmy dobry materac do sypialni powinniśmy się na nim położyć na wznak i spróbować wsunąć rękę pod kręgosłup lędźwiowy. W prawidłowo dobranym materacu dłoń poczuje lekki opór wchodząc pod nasze plecy.

Co poza samym materacem?

Materac do sypialni to jedno, ale przed nami jeszcze kilka innych wyborów. Równie ważny jak sam materac jest stelaż do niego. Dobrze dobrany stelaż będzie miał duży wpływ na trwałość materaca, ułatwi jego wentylację oraz poprawi jakość naszego snu.

Najbardziej polecanym rozwiązaniem pod nasz materac do sypialni jest stelaż regulujący ustawienie materaca pod głową oraz nogami. Ale jeśli nie możemy sobie pozwolić na jego zakup warto również rozważyć zwykły stelaż szczebelkowy lub stelaż sprężynujący, co może nie jest optymalnym rozwiązaniem, ale przy dobrym materacu wystarczy.

Jak dobrać pokrowiec do materaca?

Ważnym jest aby materac do sypialni wyposażyć w pokrowiec. Wynika to z faktu, że materacy nie można prać, pokrowiec będzie więc zabezpieczał je przed zabrudzeniem.

Pokrowiec w jaki wyposażymy nasz materac do sypialni może być wykonany z bawełny, wiskozy czy poliestru. Niektóre z tych materiałów posiadają certyfikaty plamoodporności, co przyda się szczególnie na łóżku dziecięcym.

Jaki materac dla alergika? 

Jeśli jesteśmy alergikami to warto aby pokrowiec na nasz materac do sypialni wykonany był z tzw. tkaniny nie pylącej, która utrudnia rozwój roztoczy. Również sam materac powinien przepuszczać powietrze oraz wilgoć, czyli być wykonany z wkładu piankowego lub lateksowego.

Zdjęcie: meble do sypialni 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.