Powrót do: Świat biznesu

Szafa na komputer przemysłowy - Stanowisko komputerowe w hali


Szkieletem nowoczesnej firmy jest silna baza informacyjna. Regularnie dane są atakowane przez intruzów, dlatego warto pomyśleć o bezpieczeństwie, a niedrogie metalowe szafy komputerowe sprostają temu zadaniu. Nie pozwalają one na gromadzenie się kurzu, gdyż komputer roboczy znajduje się w zamkniętej szafie. Jeśli pracownik popełni błąd, nie pozostaje on niezauważony, ponieważ jego działanie jest odzwierciedlone w raporcie drukarki.

Pomimo swojego nieporęcznego wyglądu, szafa komputerowa jest dość kompaktowa, waży tylko 76 kg. Jej wysokość wynosi 1 760 mm, dzięki czemu monitor po ustawieniu znajduje się na wygodnym dla człowieka poziomie. Konstrukcja wykonana jest z metalu, więc intruz nie będzie w stanie otworzyć szafki bez klucza.

W produkcji mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, takie jak spadające elementy stalowe, cegły lub pożar - szafa na komputer zapewnia długotrwałą ochronę. Szafka na komputer przemysłowy jest w pełni zmontowana, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo montażu. Perforowane półki są regulowane w celu dopasowania do wielkości sprzętu komputerowego i serwerowego.

Szafa komputerowa jest podzielona na 3 strefy funkcjonalne z oddzielnymi systemami zamykania:

  • W pierwszej z nich znajduje się monitor - drzwi z szybą zbrojoną filtrują promieniowanie ekranu. W przypadku uszkodzenia rozszczepia się tępymi krawędziami, zmniejszając ryzyko zranienia innych osób;

  • Druga komora wyposażona jest w wysuwaną półkę na klawiaturę, która po użyciu zamyka się panelem;

  • W dolnej komorze znajduje się jednostka systemowa komputera. Jest on zabezpieczony kłódką, do której klucz posiada zaufany członek personelu. Komora wyposażona jest dodatkowo w element wentylacyjny oraz drukarkę rejestrującą aktywność systemu.

Zalety działania szafa komputerowej

Szafa_na_komputer_przemyslowyMeble metalowe mają wysokie właściwości użytkowe, są powszechne w działalności przemysłowej, instytucjach bankowych i dużych firmach. Szafa komputerowa niezawodnie mieści sprzęt komputerowy będący w powszechnym użyciu.

Ogranicza dostęp, dzięki czemu każdy pracownik wykonuje zadania bez ryzyka ingerencji z zewnątrz. Szafy komputerowe podnoszą standardy bezpieczeństwa - solidna rama chroni przed upadkiem ciężkich przedmiotów i uderzeniami mechanicznymi.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.