Powrót do: Świat biznesu

Kocyki dla niemowląt – jak wybrać najlepszy?


Kocyk to jeden z ważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka. Sprawdź, czy wiesz, czym cechuje się idealny kocyk dla niemowlaka oraz jak wybrać ten najlepszy.

Jaki powinien być idealny kocyk dla niemowlaka?

Na rynku akcesoriów dziecięcych rodzice bez trudu mogą znaleźć rozmaite kocyki dla niemowląt, które zachęcają bogatą paletą kolorów oraz wzorów. Spory wybór to jednocześnie duży problem, jeśli chodzi o znalezienie tego idealnego kocyka dla maluszka. Zobacz, czym powinno się wyróżniać tego typu przykrycie dziecięce.

Materiał wykonania przyjazny dziecięcej skórze

Kocyki_dla_niemowlatChodzi o to, aby kocyk nie podrażniał delikatnego ciała malucha, zwłaszcza, że niekiedy dziecko śpi tylko pod nim i jest narażone na bezpośredni kontakt ze swoim kocykiem.

Delikatność

Idealny kocyk dla dziecka musi być przyjemny i jak najbardziej miękki w dotyku. Dzięki temu zwiększymy komfort wypoczynku malucha. Okryty delikatnym kocykiem malec spokojniej zniesie trudy podróży czy dłużej pośpi.

Lekkość

Kocyk powinien być też jak najlżejszy. Ta cecha również ma wpływ na komfortowe użytkowanie okrycia przez maluszka.

Łatwość w utrzymaniu w czystości

Idealny kocyk dla niemowlaka musi też dość szybko schnąć. Dobrze, jeśli nie będzie zbytnio przyjmował zabrudzeń i da się z łatwością uprać nawet w niskich temperaturach.

Jak wybrać najlepszy kocyk dla niemowlęcia?

Wiemy już mniej więcej, jakie cechy powinien posiadać idealny koc dla malucha. Czas podpowiedzieć, jak wybrać ten najlepszy. Oto najważniejsze kwestie, które należy uwzględnić w czasie poszukiwań:

a. sposób użytkowania – w przypadku tak małych dzieci najbardziej sprawdzają się zawsze kocyki dla niemowląt całoroczne; oznacza to, że są one wykonane z takiego surowca, który zapewni dziecku ciepło w czasie chłodniejszych dni oraz swobodne oddychanie skórze, kiedy temperatury będą dodatnie; tutaj najbardziej polecanymi są kocyki dla niemowląt z przędzy całorocznej, która stanowi połączenie bambusa i bawełny;

b. surowce użyte przy produkcji – powinny to być bezpieczne nietoksyczne barwniki oraz materiał odporny na długotrwałe, często intensywne użytkowanie; w tym drugim wypadku najlepiej sprawdzają się niezwykle wytrzymałe kocyki bambusowe, które dodatkowo:

  • zapewniają smykom wygodę w czasie snu czy wypoczynku dziennego;
  • nie zatrzymują wilgoci;
  • nie podrażniają skóry niemowlaka.

Słowem podsumowania – najlepszy kocyk dla dziecka najmłodszego to przykrycie całoroczne, lekkie i przyjazne dla małej skóry. Warto przy tym zadbać, aby były utrzymane w przyjemniej dla oka kolorystyce.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.